

W pierwszych dwóch latach szkoły stomatologicznej uczniowie będą uczyć się dentystyki i zabiegów w warunkach laboratoryjnych. Trzeci i czwarty rok szkoły stomatologicznej będą procedurami diagnostyki i leczenia dorosłych pacjentów pod nadzorem licencjonowanego dentysty. Po tym calkowicie będą to DDS lub DMD. W ramach procesu uczenia się będą również badać ćwiczenia kliniczne w grupach. Aby zostać “specjalistą” w dziedzinie pediatrii, konieczne jest dodatkowe wykształcenie.
Pracownia protetyczna meble
Może to obejmować 24-miesięczny program pobytu podyplomowego, który może skutkować uzyskaniem certyfikatu lub magistra stomatologii pediatrycznej, obejmujący na ogół kursy rozwoju dziecka i psychologii dziecięcej. Szkolenie specjalistyczne może obejmować znieczulenie, uraz jamy ustnej u dziecka, ortodoncję, medycynę jamy ustnej oraz zdrowie jamy ustnej u niemowląt i sedację u dzieci. Duża część pobytu w stomatologii dziecięcej jest spędzana w środowiskach klinicznych, gdzie obserwuje się i wykonuje prace na małych pacjentach w realnym życiu. M-Dentica Białystok – pracownia protetyczna.
Trzeci krok polegałby na przeprowadzeniu badania stomatologicznego w National Board Dental Examination, które jest przeprowadzane z myślą o ADA i musi być ukończone i zaliczone, aby absolwent stomatologii mógł zostać licencjonowanym dentystą. Pierwsza część egzaminu to egzamin pisemny z wiedzy o zdrowiu jamy ustnej, który należy zdać, aby przejść do drugiej połowy, czyli do egzaminu klinicznego. Następne miejsce zajmuje od dwóch lat rezydencja stomatologiczna. Po ukończeniu studiów uzyskuje się dyplom lekarza dentysty pediatrycznego.
Dzięki zespołowi wysoko wykwalifikowanych asystentów stomatologicznych, higienistek stomatologicznych i techników laboratoryjnych, dentysta ma wszystkie ręce potrzebne do wykonania pracy. Stomatolog nadzoruje zespół kliniczny, aby zapewnić bezpieczną i skuteczną pielęgnację jamy ustnej. Do ich obowiązków jako dentysty należy nadzór nad prawidłowym wykonaniem każdego zabiegu, aby zapobiec ryzyku zakażenia, uszkodzenia nerwów, przedłużającego się krwawienia, krwiaków i bólu.
Pracownia protetyczna – obowiązki lekarza dentysty
Diagnozowanie chorób jamy ustnej.
Promowanie zdrowia jamy ustnej, np. poprzez czyszczenie i fluoryzację oraz zapobieganie chorobom.
Tworzenie planów leczenia mających na celu utrzymanie lub przywrócenie zdrowia jamy ustnej pacjentów.
Interpretacja zdjęć rentgenowskich i badań diagnostycznych.
Zapewnienie bezpiecznego stosowania środków znieczulających.
Monitorowanie wzrostu i rozwoju zębów i szczęk.
Wykonywanie zabiegów chirurgicznych na zębach, kości i tkankach miękkich jamy ustnej.
Naprawianie lub piłowanie zębów z próchnicą.
Uszkodzenia zębów, w tym złamania, przemieszczenia i wybijania zębów”.
Jedną z ich głównych trosk jest zapobieganie próchnicy zębów. Dentysta dziecięcy nie tylko zajmuje się zębami, ale także przygląda się dziąsłom, mięśniom gardła i układowi nerwowemu głowy, szyi i szczęki, językowi i gruczołom ślinianym. Mają one szukać grudek obrzęków, owrzodzeń, przebarwień, a w razie potrzeby biopsji, testów na choroby i raka jamy ustnej.